علت سرد شدن مرد در رابطه زناشویی

علت سرد شدن مرد در رابطه زناشویی

علت سرد شدن مرد در رابطه زناشویی

 

علت سرد شدن مرد : چندین دلیل برای سرد شدن مردان نسبت به خانم ها در زندگی زناشویی وجود دارد که در این مقاله می خواهیم به چند مورد آن بپردازیم. این سردی در رابطه جنسی اتفاق می افتد و به زندگی زناشویی و برخوردهای روزمره هم کشیده می شود. شاید جالب باشد که خانم ها خود از این نوع رفتار آگاه نباشند و به اصلاح ناخودآگاه این کارها را انحام می دهند که چنین برخوردهایی از طرف آنها باعث سردی عاطفی و جنسی مردان می شود. پس با هم به بررسی چند مورد از آنها می پردازیم.

 

اولین سرد کننده جنسی:

 

زن هایی که قصد دارند نشان دهند از معاشقه و رابطه جنسی خوششان نمی آید. مردان این رفتار را یک نوع گرو کشی در زندگی برداشت می کنند و اعتراض آنها به این است که انگار همسر آنها به آنها لطف می کند که به رابطه جنسی با آنها رضایت می دهد.

برخی از خانم ها این حس را دارند که اگر همسرشان متوجه شود که آنها از رابطه جنسی لذت می برند، دید همسرشان نسبت به آنها عوض شده و همسرشان فکر می کند که یک موجود گثیف و پلید هستند.

یا برخی دیگر تقوا را با وظیفه جنسی که در قبال همسر خود دارند اشتباه می گیرند و احساس گناه دارند که با همسر خود رابطه جنسی داشته باشند و حتی از لذت بردن خود در رابطه جنسی جلوگیری می کنند و این لذت خدادادی که خلال است را به دلیل طرز تفکر اشتباه، از خود و همسرشان می گیرند و این عین گناه است.

بنابراین با معاشقه و روابطی که احتمالا بدهند به رابطه جنسی ختم شود، برخورد می کنند و تا جای ممکن از قرار گرفتن در همچین موقعیت هایی خود را فراری می دهند. جوری برخورد می کنند که از رابطه جنسی هیچ لذتی نمی برند و در حال تحمل کردن هستند تا کار همسرشان تمام شوند و آنها از این کار خلاص شوند و واقعا چون گارد ذهنی و فکری نسبت به مسائل جنسی دارند لذتی هم نمی برند.

 

این نوع خانم ها طرز فکر و رفتارهای زیر را دارند:

علت سرد شدن مرد http://resaneomid.com

 

درباره رابطه جنسی از کلمات و عبارات تحقیر آمیز استفاده می کنند. مثلا به مرد خود با کنایه حرف می زنند که تو همش رابطه می خوای حتی اگر مرد آنها ماهی یک مرتبه رابطه را بخواهد.  یا در هنگام رابطه جنسی، مدام مرد خود را با تحقیر، تحت فشار می گذارند که زود باش، تمومش کن و….

 

هنگام صحبت در مورد رابطه جنسی، احساس گناه و عذاب وجدان دارند. برخی ها رابطه جنسی با همسر خود را بد و زشت می دانند در حدی که ترجیح می دهند در موردش هم صحبتی نکنند و صحبتی هم نشنوند. این رفتار باعث اذیت شدن خود آنها و همچنین تحت فشار گذاشتن شوهرشان می شود.

 

به طور معمول از برقراری رابطه امتناع می کنند. برخی ها چون حوصله اقدامات بعد از رابطه جنسی را ندارند و در این مورد اهمال کار هستند، مثل حمام رفتن و دوش گرفتن از رفتن به سمت رابطه جنسی تفره می روند.

 

از همسر خود به دلیل شهوانی بودن، انتقاد می کنند. مردان از انتقاد متنفر اند و این کار باعث سردی عاطفی آنها نسبت به همسرشان خواهد شد. تحقیقات نشان داده است که یکی از عوامل مهم که باعث طلاق می باشد، نحوه انتقاد کردن است که متاسفانه ما در هیچ کجای زندگیمان یاد نگرفته ایم که نحوه انتقاد صحیح به چه شکل است.

 

با اراده خاصی رفتار می کنند که گویا برای خلاصی از دست همسرشان به رابطه جنسی تن می دهند.

 

هیچ گاه از رابطه جنسی لذت نمی برند و فقط به دلیل رفع تکلیف این کار را انجام می دهند.

 

حالا چرا رفتارهای بالا مردها را سرد می کند؟

علت سرد شدن مرد http://resaneomid.com

خانم ها این نکته را در نظر داشته باشند که معاشقه و رابطه جنسی از معدود راههایی است که مردان می توانند احساسات خود را به خانم ها ابراز کنند. در این میان وقتی زنها طوری رفتار کنند که از رابطه جنسی بیزارند، پس راه ابراز احساسات او را بسته و ا را در حالت گارد و مقابله قرار می دهید.

اینکه خانم ها با چنین رفتاری احساس بد و کثیف بودن را به مردها منتقل می کنند به کنار، آنها از این رفتار احساس می کنند که نمی توانند همسر خود را خوشحال و راضی نگه دارند. مرداها از اینکه نتوانند همسر و خانواده خود ار از مسئله برون بکشند و مسئله آنها را حل کنند بیزارند. وقتی خانم ها رفتارهای سردکننده در رابطه جنسی از خود بروز دهند، مردان احساس خوبی به خود و خانم خود ندارند پس علت سرد شدن مرد را می توان همین گوشزد کرد و سعی می کنند خود را از همسر خود بی نیاز نشان دهند تا کمتر احساس شکست کنند و این گونه خود را سرد نشان می دهند.

 

اگر این رفتار به صورت دائم اتفاق بیوفتد، اوایل مردان سردی را از خود نشان می دهند در صورتیکه واقعا گرم هستند ولی این دائمی بودن این نوع رفتار واقعا آنها را نسبت به خانم ها سرد می کند و می توان گفت اولین علت سرد شدن مرد در طولانی مدت همین رفتار است.

 

راه حل :

 

شما دیگر یکی از علت های سرد شدن مرد ها را می دانید. پس احساس و تمایلات خود را به همسرتان به صورت مستقیم و شفاف ابراز کنید و اگر اوایل کار این کار سختی برای شماست، آن را به صورت تلفنی یا حتی پیامک ابراز کنید. این حق طبیعی و مشروع شماست که از تمایلات طبیعی و خدادادی خود استفاده درست را ببرید.

 

دعوت به سخنرانی :

شاید شما نیز حس کنید که در مورد یکی از مباحث این مقالات برای سازمان یا کادر تیم و یا حتی برای برخی از خانواده ها می تواند کمک کننده باشد.

اگر چنین حسی دارید می توانید از طریق شماره تماس ۰۹۱۰۷۲۱۶۰۱۳ تماس حاصل نمایید تا شرایط دعوت برای شما توضیح داده شود.

 

ممنون که این مقاله را خواندید و امیدوارم که کمک کننده باشد. من محمدجواد سرافراز، مدرس و سخنران مهارتهای ارتباطی هستم و خوشحالم که با ارائه اطلاعات خود میتوانم به دیگران کمک کنم تا با عزیزان خود زندگی بهتری را تجربه کنند.

 

محمدجوادسرافراز مدرس و سخنران مهارتهای ارتباطی http://resaneomid.com

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *