خشم

خشم

خشم چیست؟

در فرهنگ لغت خشم را حس قوی رنجش و نارضایتی تعریف می کنند. به عبارت دیکر خشم را نوعی خصومت تحریک شده که همراه با توهین کلامی باشد و یا حتی جاهایی با آسیب جسمانی اتفاق می افتد.

معمولا خشم را یک احساس می دانند و کلماتی چون عیبانیم یا عصبی ام را به کار می برند. شاید برایتان جالب باشد که تفاوت هایی میان این کلمات وجود دارد. افراد معمولا در جاهای یکسانی از این کلمات استفاده می کنند.

 

معرفی سه تا واژه :

محمدجوادسرافراز کنترل خشم

خشم را می توان یک احساس بیان کرد که وقتی در اتفاقی مورد پسند ما نیست و ما از آن اتفاق اذیت می شویم، در ذهن، ما احساس خشم می کنیم.

عصبانیت یک واژه ای است که خیلی از افراد به اشتباه از آن استفاده می کنند. عصبانیت را می توان یک رفتار نام برد و وقتی برخی خشم را احساس می کنند، ممکن است رفتارهای عصبانیت را از خود بروز دهند مثل داد زدن، پرتاب کردن اشیا و یا کتک زدن و فعالیت فیزیکی

اما کلمه بعد، کلمه عصبی است. عصبی یا عصبی بودن یک هویت است. کسی که مدام رفتارهای عصبانیت را از خود بروز می دهد، این یک هویت برای آن فرد شده و به اصطلاح به او فرد عصبی گفته می شود.

استفاده درست و درک مناسب از این کلمات می تواند دید بهتری به ما ارائه کند که ما با یک فرد عصبی روبرو هستیم یا اینکه با فردی که الان عصبانی شده است و رفتارهای عصبانیت را الان از خود بروز می دهد.

اینکه اگر فردی در برخی از مواقع خیای کم رفتارهای عصبانیت را از خود بروز می دهد، از او به عنوان فرد عصبی یاد نکنیم. شاید گفتن این یک جمله اشتباه، مسیر زندگی فردی را عوض کند.

 

موانع بیرونی تکی حمله نمی کنند :

چیزی که مصلم است، اینکه موانع و مشکلات تکی حمله نمی کنند. وقتی مشکلی برای هر فردی به وجود بیاید، مشککلات دیگر هم پشت سر هم پدیدار می شود. احتمالا برای هر فردی این اتفاق افتاده باشد. توقع اشتباهی که وجود دارد این است که ما می خواهیم از پس همه این مشکلات بر بیاییم. اینکه بهترین عملکرد را نداشته باشیم ما را خشمگین می کند و امکان بروز رفتارهای عصبانیت در ما وجود خواهد داشت.

 

در یکی از سمینارهای خودم که در کانون امام خمینی اردکان برگزار شد، این اتفاق برای من افتاد.

محمدجواد سرافراز کنترل خشم
محمدجواد سرافراز سمینار یادگیری http://resaneomid.com

سالن ۴۰۰ نفره که برای معلمین شهرستان اردکان برگزار شد. روز قبل از سمینار، من برای جک کردن سالن، شرایط و تست میکروفن و ویدئو پروژکتور رفتم. تست خوب انحام شد و مسئله خاصی نبود.

قرار شد سمینار راس ساعت ۸ صبح برگزار شود و من هماهنگ کردم چند نفری را برای فراهم کردن سالن در روز سمینار داشته باشم تا به من برای آماده سازی مقدمات سمینار کمک کنند. قرار بر این شد که یک ساعت قبل از سمینار یعنی ساعت ۷ این افراد در سالن حضور داشته باشند.

متاسفانه اتفاقی افتاد و کسی نتوانست ساعت ۷ برای کمک برسند و ساعت ۷ و سی دقیقه به سالن رسیدند. من مجبور شدم خودم تمام مراحل آماده سازی را انجام دهم. این کار باعث شده مقداری از تمرکز من به هم بخورد.

 

مرحله بعد درب اتاق فرمان بود که بسته بود. برای اینکه میکروفن را تست کنم و راه انداری کنیم نیاز به کلید درب اتاق فرمان بود. کلید دست رئیس کانون بود و رئیس هم ساعت ۱۵ دقیقه به ۸ به کانون رسید.

با عجله میکروفن یقه ای را وصل و تست کردیم که خوب بود. مرحله بعد لب تاب من بود که دیروز به ویدئو پروژکتور وصل شده بود و امروز وصل نمی شد. با کمک رئیس کانون این مسئله نیز بعد از ۱۰ دقیقه پر استرس حل شد.

۵ دقیقه به ۸ بود و مخاطبان کم کم در حال جای گرفتن بودند. از آنجایی که سمینارهایی که برگزاری با ما باشد، راس ساعت استارت می خورد، این سمینار هم با کمک خدا راس ساعت استارت خورد.

 

بعد از شزوع سمینار متوجه شدیم که صدای سالن اذیت کننده است و باز مجبور به کمک گرفتن از رئیس کانون شدیم. مرحله بعد قط میکروفن یقه ای بود که با شروع ارائه من متوجه این موضوع شدیم. تا میکروفن دستی را بیاورند، من با تن صدای خود به برنامه ادامه دادم تا میکروفن دستی رسید.

باز این میکروفن هم دچار قطعی شد و باز میکروفن سومی به من داده شد. بعد از بازی میکروفن، نوبت به ویدئو پروژکتور شد که بازی با من رو شروع کنه. متوجه شدیم که لامپ ویدئو پروژکتور ضعیفه و اسلایدها مشخص نیست. البته این موضوع رو روزقبل متوجه شدم و به همین دلیل دو عدد نور از بیرون گرفتم. تمام سالن حالت سمینا تاریک شد و نورها را وصل کردیم که نور فقط روی سن باشد و صفحه اسلاید ها تاریک باشد.

این کار هم کمکی نکرد و باز هم صفحه ای که اسلایدها روی آن نشان داده می شد، قدرت نمایش اسلایدها را نداشت. مجبور به قطع نورهای کرده و کل سالن از جمله روی سن تاریک شد.

 

مشکل بعدی، فیلم بردار و عکاس بودند. با تاریک شدن کل سالن، نه فیلم بردار نه عکاس توان فیلم و عکس مناسب گرفتن را نداشتند. فیلم بردار مجبور سد دوربین را حین اجرا روی سن آورده که بخشی از فیلم سمینار را از دست دادیم.

باز فیلم بردار سیم کابل رابط نداشت تا دوربین را وصل کند و جالب اینکه وسط اجرا همه اینها را از من می خواست. با هر بدبختی بود یک سیم رابط برای او فراهم شد. از عکاس هم خواستیم که عکس با نمای دور را بیخال شده و از جلو عکاس ها را تهیه کند.

و کلی دردسر دیگر که همه در یک سمینار ایجاد شد. با اینکه سمنار خوبی بود از دید مخاطبان طبق نظر سنجی که انجام شده بود اما این را باید در نظر بگیریم که م.انع بیرونی به صورت تکی حمله نمی کنند و دسته جمعی مشکلات حمله ور خواهند شد.

من می توانستم عصبانی شوم و سمینار را نصفه نیمه رها کنم اما ایستادم و یکی یکی مسائل برطرف شد.

 

در مجموع :

خشم نوعی پاسخ به برخی موانع و مشکلات بیرونی است که باعث بروز آزردگی و نارضایتی خواهد شد که این از درون ما نشات می گیرد. اینکه ما بتوانیم مهارت کنترل درون خود را بدست بگیریم کار سختی است. البته شدنیست.

 

دعوت به سخنرانی :

شاید شما نیز حس کنید که در مورد یکی از مباحث این مقالات برای سازمان یا کادر تیم و یا حتی برای برخی از خانواده ها می تواند کمک کننده باشد.

اگر چنین حسی دارید می توانید از طریق شماره تماس ۰۹۱۰۷۲۱۶۰۱۳ تماس حاصل نمایید تا شرایط دعوت برای شما توضیح داده شود.

 

ممنون که این مقاله را خواندید و امیدوارم که کمک کننده باشد. من محمدجواد سرافراز، مدرس و سخنران مهارتهای ارتباطی هستم و خوشحالم که با ارائه اطلاعات خود میتوانم به دیگران کمک کنم تا با عزیزان خود زندگی بهتری را تجربه کنند.

محمدجوادسرافراز مدرس و سخنران مهارتهای ارتباطی http://resaneomid.com

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *