بهترین انتقام در زمان عصبانیت، پیشرفته

بهترین انتقام در زمان عصبانیت، پیشرفته

بهترین انتقام در زمان عصبانیت، پیشرفته

برخی شاید این دیدگاه را داشته باشند که چرا خداوند انتقام و خشم را در وجود ما نهاده است؟

برخی دیگر هم فکر می کنند که خشم باعث رنجیدن خداوند از ما می شود چون خیلی از افراد معمولا وقتی عصبانی می شوند و حس انتقام در آنها شکل می گیرد که امور طبق میل آنها پیش نرود. اما باید گفت که خشم و انتقام خیلی از مواقع سازنده و باعث پیشرفت است. خشم با هدف تحرک ما برای اقدام به انجام اموز سازنده نهادینه شده است.

 

خیلی از اوقات اگر خشم در کار نباشد بی عدالتی دنیا را فرا خواهد گرفت. یا اگر حس انتقام گرفتن و مبارزه شخصی وجود نداشت، پیشرفتی اتفاق نمی افتاد. خشم به ما کمک خواهد کرد تا عملکردهای ضعیف و دارای نقص را اصلاح و شرایط را برای رعایت موقعیت بهتر آماده کنیم.

 

خانم کندی لاتینز نمونه این کار:

کندی لاتینر مدیریت انتقام رسانه امید http://resaneomid.com
بهترین نوع انتقام

 

خانم کندی لاتینر بنیانگذار سازمان ملی مادران مبارز با رانندگان مست شده است. این سازمان زمانی تشکیل شد که اتفاق نه چندان خوبی در زندگی این خانم رخ داد. راننده مستی در خیابان به دختر ۱۳ ساله خانم کندی زد و موجب مرگ او شد. این اتفاق ضربه شدیدی به خانم کندی وارد کرد و خشم درونی و حس انتقام او زمانی شدت گرفت که قاضی با متهم برخورد ملایمی داشت.

 

این اتفاق بارها و بارها در خیابان های آمریکا اتفاق می افتاد و محاکمه این رانندگان با تنبیه و جریمه مختصری اتفاق می افتاد و روز بعد این رانندگان در خیابان ها بودند و در حال مستی به رانندگی خود ادامه می دادند.

 

این رویداد تلخ برای خانم کندی باعث شد به همراه سایر مادران مشابه، اقدام به تاسیس سازمان مبارز با رانندگان مست کنند. خشم  و حس انتقام آنها در جهت بی عدالتی و  وضعیت نابسامانی که دارای نقص فراوان بود، انجام شد. این افراد باعث شدند مادران دیگر را تشویق کنند تا چنین کاری را انجام دهند و با گذشت زمان، این سازمان به بیش از ۴۰۰ شعبه در سراسر کشور رشید.

این سازمان یاعث شد قوانین جدید و سختگیرانه تری برای رانندگان مست در نظر گرفته شود و مجارات آن به شدت افرایش یافت.

مثالی از خودم :

این داستان برای حدودا ۵ سال پیشه و من طبق روال معمول همه انسان های معمولی در حال گذران زندگی خودم بودم. سرکار می رفتم و مسئول فروش یکی از کارخانجات بودم. تا اینکه مادرم به من پیشنهاد ازدواج با فردی را داد و من هم پذیرفتم که برای خواستگاری اقدام کنیم. روز خواستگاری فرا رسید و ما برای رفتن اماده شدیم.

 

خواستگاری شروع و صحبت های اولیه انجام شد و نوبت به صحبت من با دختر برای توافقات اولیه شد. وقتی برای صحبت رفتیم من در حال گفتن از ویزگی های اخلاقی خود بودم که از فلان رفتاری خوشم می آید و از فلان رفتاری نه که دختر وسط حرفم پرید و گفت که چی داری؟

 

من که جا خورده بودم گفتم که متوجه نشدم و ایشون هم مجدد گفت چی داری یعنی تحصیلات و مادیاتت چیه؟ من که همچنان شکه بودم بعد از چند ثانیه خودم رو جمع کردم و یکی یکی داشته هامو که براشونم زحمت زیادی کشیده بودم رو گفتم. وقتی جرفم تموم شد دختر به من گفت که دوست دارم شوهرم هیئات علمی دانشگاه باشه، خوش تیپ تر باشه( البته منم خوش تیپم اما امکانات موی روی سرم کمی کمه)و کلی ورژن ارائه داد که شوهر من باید این ویژگی ها را داشته باشد.

 

محمدجواد سرافراز مدرس و سخنران مهارتهای ارتباطی مدیریت انتقام http://resaneomid.com

 

از طرفی خانواده دختر هم در حالیکه ما در اتاق مشغول حرف زدن بودیم، خیلی به خانواده من فخر فروشی شده بود و دید بالا به پایین به خود گرفته بودند. بعد از جلسه خواستگاری خواهر من این داستان را برای من تعریف کرد که باز سر خورده تر شدم و حس انتقام و مبارزه شخصی به خود گرفته بودم.

من تا چند وقت به شدت ناراحت بودم و در حال سرزنش خود که چرا واقعا نتوانسته ای عملکرد خوبی در این مدت عمر خود داشته باشی که در یک جلسه خواستگاری این جنین خود و خانواده ات را بکوبند. درد شدیدی را تحمل می کردم که کم کم به خشم و انتقام تبدیل شد. با خود عهد کردم که اینقدر پیشرفت کنم تا کسی نتواند به من و خانواده ام فخر بفروشد و دید بالا به پایین داشته باشد.

 

الان که در حال نوشتن این مقاله هستم دوم کتاب در حیطه ارتباطات به عنوان های خواهرشوهر و مادر شوهر و کتاب من زن نمی خوام، من شوهر نمی خوام را به اتمام رسانده ام (که از سایت هم می توانید تهیه کنید)، سایت را خود طراحی و راه اندازی کرده ام، به سخنرانی های مختلف دعوت می شوم، مقالات مختلفی را نوشته، روزانه حداقل یک و نیم ساعت در حیطه ارتباطات مطالعه دارم و برای آموزش خودم سالانه سرمایه گذاری زیادی را انجام می دهم.

 

و این اتفاق که باعث خشمگین شدن و عصبانیت من شده بود به نقطه عطفی در زندگی من تبدیل شد و الان که به گذشته نگاه می کنم از خدا شاکرم که همچنین خواستگاری را سر راه من قرارداد تا باعث عصبانیت من فراهم شود و برای پبشرفت خودم دست به اقدام بزنم. اینکه خشم را تبدیل به انتقام کنید و در جهت مثبت به کار بگیرید کار سخت اما شدنی خواهد بود که موتور شما را پر از انرژی خواهد کرد تا به مسیر پیشرفت خود ادامه بدهید.

 

چند روزیست که در حال تهیه فایل های محصول کنترل خشم هستم و تا به الان محصول پر بار و دوست داشتنی شده است. پیشنهاد می کنیم با کلیک بر روی کلمه های خشم که هر جایی از مقاله قرار دارد و پر رنگ شده به صفحه کنترل خشم رفته و این محصول را تهیه و استفاده کنید چون این محصول می تواند تغییرات بسیار زیاد را در زندگی شما ایجاد کند.

 

کنار تهیه محصول کنترل خشم، در حال ساخت اسلایدهای سمینار کنترل خشم نیز هستم تا بعد از اتمام محصول برای برگزاری سمینار کنترل خشم اقدام کنم. درستانی که تمایل به برگزاری سمینار کنترل خشم در شهر خود دارند می توانند به شماره تماس ۰۹۱۰۷۲۱۶۰۱۳ تماس حاصل فرمایند تا شرایط به عزیزان اعلام شود.

 

ممنون که این مقاله را خواندید و امیدوارم که کمک کننده باشد. من محمدجواد سرافراز، مدرس و سخنران مهارتهای ارتباطی هستم و خوشحالم که با ارائه اطلاعات خود میتوانم به دیگران کمک کنم تا با عزیزان خود زندگی بهتری را تجربه کنند.

 

محمدجوادسرافراز مدرس و سخنران مهارتهای ارتباطی http://resaneomid.com

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *